Raqamli salohiyat va amaliy hamkorlik uyg‘unligi
📍 Shu nuqtai nazardan “KAFIL-SUG‘URTA” kompaniyasi hamda Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent Axborot Texnologiyalari Universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur kelishuv axborot texnologiyalari yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalarni amaliy jarayonlar bilan tanishtirish, raqamli xizmatlarni takomillashtirish hamda texnologik yechimlarni rivojlantirishga qaratilgan.
➡️ IT yo‘nalishidagi talabalar uchun amaliyot imkoniyatlari yaratiladi;
➡️ raqamli xizmatlar va avtomatlashtirish jarayonlarini takomillashtirish bo‘yicha hamkorlikdagi loyihalar amalga oshiriladi;
➡️ sohaviy mutaxassislar ishtirokida amaliy uchrashuv va muloqotlar tashkil etiladi;
➡️ istiqbolli yoshlarni kompaniyaning texnologik yo‘nalishlariga jalb etish imkoniyatlari ko‘rib chiqiladi.
Ushbu memorandum innovatsion yondashuvlarni amaliyotga tatbiq etish, raqamli kompetensiyalarni rivojlantirish hamda sug‘urta sohasida samarali texnologik yechimlarni kengaytirishga xizmat qiladi.
“KAFIL-SUG‘URTA” kompaniyasi uchun ta’lim muassasalari bilan bunday hamkorlik zamonaviy bilim va texnologiyalar uyg‘unligiga asoslangan izchil taraqqiyotning muhim yo‘nalishidir.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 19.02.2026
В современных условиях информационные технологии играют решающую роль в развитии отраслей экономики. Повышение качества услуг, оперативная и прозрачная организация процессов требуют внедрения современных подходов.
📍 В этой связи между компанией «KAFIL-SUG‘URTA» и Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми был подписан меморандум о сотрудничестве.
Данное соглашение направлено на ознакомление студентов IT-направлений с практическими процессами, совершенствование цифровых услуг и развитие технологических решений.
➡️ будут созданы возможности для прохождения практики студентами IT-направлений;
➡️ реализованы совместные проекты по совершенствованию цифровых сервисов и процессов автоматизации;
➡️ организованы практические встречи и диалоги с участием отраслевых специалистов;
➡️ рассмотрены возможности привлечения перспективной молодежи к технологическим направлениям компании.
Подписание меморандума послужит внедрению инновационных подходов в практику, развитию цифровых компетенций и расширению эффективных технологических решений в сфере страхования.
Для компании «KAFIL-SUG‘URTA» сотрудничество с образовательными учреждениями является важным направлением последовательного развития, основанного на интеграции современных знаний и технологий.