Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 29.10.2025
ILMA vakillari 28–29 oktabr kunlari Boku shahrida bo‘lib o‘tayotgan “Turkic States Insurtech Summit” anjumanida ishtirok etmoqda. 🇦🇿
Tadbirda Ozarbayjon, Turkiya, Qozog‘iston, Qirg‘iziston va O‘zbekistonning sug‘urta sohasini tartibga soluvchi organlari, sug‘urta uyushmalari hamda kompaniyalar vakillari qatnashmoqda.
Ushbu nufuzli anjumanda “KAFIL-SUG‘URTA” AJ Boshqaruv raisi o‘rinbosari — Moliyaviy tahlil departamenti direktori Usmonov Azizbek Albek o‘g‘li ham ishtirok etmoqda.
Dastur doirasida sug‘urta sohasini raqamli transformatsiya qilish, InsurTech texnologiyalarini rivojlantirish, hamda sun’iy intellekt imkoniyatlaridan foydalanish masalalari muhokama qilinmoqda.
Shuningdek, O‘zbekiston sug‘urta bozorining joriy tendensiyalari, sohada shaffoflik va qulaylikni oshirish, yagona avtomatlashtirilgan axborot tizimini takomillashtirish hamda sun’iy intellekt asosidagi yechimlarni amaliyotga joriy etish yo‘nalishlari haqida fikr almashildi.

Ijtimoiy Targ'ibot Press-Reliz 29.10.2025
Представители ILMA принимают участие в проходящем 28–29 октября в Баку (Азербайджан) саммите “Turkic States Insurtech Summit”. 🇦🇿
В мероприятии участвуют представители регулирующих органов, страховых ассоциаций и компаний Азербайджана, Турции, Казахстана, Кыргызстана и Узбекистана.
На данном престижном саммите также присутствует заместитель председателя правления – директор департамента финансового анализа АО "KAFIL-SUG‘URTA" Усманов Азизбек Албек угли.
В рамках программы обсуждаются вопросы цифровой трансформации страхового сектора, развития технологий InsurTech, а также внедрения решений на основе искусственного интеллекта.
Кроме того, были рассмотрены текущие тенденции страхового рынка Узбекистана, повышение прозрачности и удобства страховых услуг, совершенствование Единой автоматизированной информационной системы, а также внедрение инновационных решений на базе искусственного интеллекта.